pikture

11-vjeçari autik, ekspozitë pikture në Pogradec

 POGRADEC, 30 Janar/ATSH/.- Një ekspozitë e veçantë u hap në Muzeun e Pogradecit, si formë sensibilizimi me personat e prekur nga autizmi.

download-2Sirini, një djalosh 11 vjeçar autik, shpalosi talentin e tij duke hapur një ekspozitë pikturash, në ambientet e muzeut me mbështetjen e plotë të Bashkisë Pogradec. Bashkia Pogradec, në bashkëpunim me shkollën 9-vjecare “Koli Gusho” mbështeti organizimin e kësaj ekspozite si një mesazh sensibilizues për autizmin. Duke shprehur kënaqësinë për organizimin e ekspozitës, Bashkia Pogradec garantoi se do të jetë gjithmonë e gatshme për të mbështetur nisma dhe bashkëpunime të tjera në vijim./m.m/

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s